^Κορυφή
  • Armeni Η Δημοτική ενότητα Αρμένων...
    ...αποτελείται από τα δημοτικά διαμερίσματα: Καλύβες, Αρμένους, Νέο Χωριό, Στύλος, Ραμνή, Καρές, Μαχαιροί. Η μεγαλύτερη επιφάνεια του Δήμου, καλύπτεται από βοσκότοπους και καλλιεργούμενες εκτάσεις. Κατά τους θερινούς μήνες, οι επισκέπτες μπορούν να απολαύσουν το μπάνιο τους στις βραβευμένες παραλίες των Καλυβών, του Γλάρου, της Κυανής Ακτής και της Κεράς....
  • Vamos Η Δημοτική ενότητα Βάμου...
    ...περιλαμβάνει τα δημοτικά διαμερίσματα: Βάμου, Γαβαλοχωρίου, Κάινας, Κεφαλά, Ξηροστερνίου, Πλάκας, Σελλίων, Καλαμίτσι Αλεξάνδρου και Κόκκινου Χωριού. Είναι ημιορεινή περιοχή με ποικιλόμορφο και ενδιαφέρον φυσικό περιβάλλον, όπου κυριαρχεί η τοπική δασώδης και θαμνώδης βλάστηση αλλά χαρακτηρίζεται και από την πλούσια αρχιτεκτονική κληρονομιά της. Υπήρξε στο παρελθόν πρωτεόυσα του Δήμου καί φιλοξενεί το Κέντρο Υγείας και Δικαστήριο.
  • Georgioupolis Η δημοτική ενότητα Γεωργιούπολης..
    ... με βουνό και κάμπο, ποταμούς, λίμνη και θάλασσα, άγρια φύση και καλλιεργήσιμη γη. Τοπία απαράμιλλης ομορφιάς, οικισμοί που διατηρούν το παραδοσιακό Κρητικό στοιχείο, αλλά και οικιστικές ζώνες με κοσμοπολίτικη ατμόσφαιρα, νυχτερινή ζωή, σύγχρονες ξενοδοχειακές μονάδες με υπηρεσίες υψηλής ποιότητας στόν τουρισμό.Μαθές, Καβρός, Κουρνάς, Κάστελλος, Φυλακή, Πάτημα, Δράμια, Εξώπολη και Καλαμίτσι Αμυγδάλου είναι τα χωριά της ενότητας αυτής.
  • Krionerida Η Δημοτική ενότητα Κρυονερίδας..
    ...αποτελείται από τις Βρύσες, την Μάζα, τον Αλίκαμπο, τον Εμπρόσνερο, τον Βαφέ και το Νίππος, ορεινά και ημιορεινά χωριά της ρίζας των Λευκών Ορέων. Τα χωριά αυτά χαρακτηρίζονται για τη φιλοξενία των κατοίκων τους, την διατήρηση της Κρητικής παράδοσης, ενώ κύρια ασχολία τους, είναι η κτηνοτροφία και η γεωργία. Η Δ. ενότητα Κρυονερίδας, καταλαμβάνει το κεντρικό τμήμα της επαρχίας Αποκορώνου και συνορεύει την Δήμο Σφακίων από νότια.
  • Fres Η Δημοτική ενότητα Φρε...
    ...αποτελείται από τα δημοτικά διαμερίσματα του Φρε, Μελιδονίου, Παιδοχωρίου, Πεμονίων και Τζιτζιφέ. Βρίσκεται στους πρόποδες των Λευκών Ορέων. Το έδαφος είναι ημιορεινό, παράγει άριστο λάδι, κρασί και εξαίρετα κτηνοτροφικά προϊόντα. Υπάρχουν 4 παραδοσιακά τυροκομεία που αξιοποιούν το γάλα της περιοχής και παράγουν άριστη γραβιέρα, ανθότυρους και μυζήθρα. Δύο βιοτεχνίες με παραδοσιακά έπιπλα, και πέντε Ελαιουργεία δίνουν ζωή στον τόπο διατηρώντας την παράδοση.
  • Asi Gonia Η Αση Γωνιά ..
    ...είναι ένα ορεινό χωριό του Δήμου με μεγάλη ιστορία, χωριό κτηνοτρόφων με 700 κατοίκους περίπου, και ο αριθμός αυτός αυξάνεται διαρκώς. Στην Αση Γωνιά γιορτάζει στις 23 Απριλίου ο Αγιος Γεώργιος ο Γαλατάς. Είναι η κεντρική εκκλησία στην πλατεία του χωριού και τη μέρα της γιορτής του Αγίου οι κτηνοτρόφοι κατεβάζουν τα πρόβατα από τα βουνά στην εκκλησία, τα αρμέγουν και μοιράζουν το γάλα στους παρευρισκόμενους. Σίγουρα μια πολύ ασυνήθιστη γιορτή.

Άρθρα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΝΟΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

Βρύσες14/05/2014

Αριθ. Πρωτ.-8174-

ΔΗΜΟΣ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ

 

Δ/νση : Βρύσες Χανίων

Τ.Κ 730 07

Τηλ. :2825340319

Fax :2825051211

E-Mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πληρ. Θ. Αναγνωστάκης

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΗΣ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ

Έχοντας υπόψη:

1. Τις διατάξεις του ν.3852/2010«Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης - Πρόγραμμα Καλλικράτης» (Α΄ 87).

2. Την αριθ 38/2014 Απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Ηρακλείου, με την οποία ανακηρύχθηκαν οι Συνδυασμοί υποψηφίων περιφερειαρχών, αντιπεριφερειαρχών και περιφερειακών συμβούλων για την ανάδειξη των Περιφερειακών Αρχών Περιφέρειας Κρήτης της 18ης Μαΐου 2014.

Γνωστοποιούμε ότι

Για τις εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών περιφερειακών αρχών της 18ης Μαΐου 2014 ανακηρύχθηκαν οι παρακάτω συνδυασμοί υποψηφίων.

 

Α) Συνδυασμός με το όνομα «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΚΡΗΤΗΣ»,

με έμβλημα τη λέξη ΛΑΪΚΗ και από κάτω τη λέξη ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ.

Δεξιά τους υπάρχει παράσταση γαρύφαλλου με μίσχο και κλίση προς τα αριστερά.

ΟΡΦΑΝΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης

ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Χανίων

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΧΑΝΙΩΝ

1. ΑΛΑΜΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2. ΑΝΘΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

3. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ του ΜΑΡΚΟΥ

4. ΒΙΔΑΛΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

5. ΒΟΥΡΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

6. ΓΡΑΜΒΟΥΣΑΚΗ - ΗΛΙΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΝΔΡΕΑ

7. ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΡΟΥΣΣΟΥ

8. ΚΑΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

9. ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗ-ΚΟΜΝΗΝΟΥ ΔΟΜΙΝΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΑΒΒΑ

11. ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

12. ΚΟΥΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

13. ΛΟΥΠΑΣΑΚΗ-ΝΤΑΓΚΟΥΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

14. ΜΕΛΙΣΣΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

15. ΜΟΤΑΚΗ - ΚΟΥΜΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΙΑΚΩΒΟΥ

16. ΠΑΠΑΚΑΣΤΡΗΣΙΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

17. ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

18. ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

19. ΤΣΟΥΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ

20. ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Β) Συνδυασμός με το όνομα «ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΚΡΗΤΗΣ»

Το όνομα του Συνδυασμού είναι «ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΚΡΗΤΗΣ» και σαν έμβλημα έχει έναν έλικα - λουλούδι με τα τέσσερα χρώματα (πράσινο, πορτοκαλί, μπλε & κόκκινο) που αντιστοιχούν – συμβολίζουν τους στόχους: περιβάλλον, πολίτης, οικονομία, κοινωνία.

ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης

ΑΓΟΡΑΣΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Χανίων

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΧΑΝΙΩΝ

1. ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

2. ΒΑΓΙΩΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΒΑΛΙΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΒΕΡΟΥΛΗ - ΚΑΡΚΑΝΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

4. ΒΟΥΚΑΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ

5. ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ

6. ΚΑΖΑΣΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

7. ΚΑΛΛΙΤΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

8. ΛΟΥΠΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ

9. ΛΟΥΦΑΡΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ

10.ΛΥΜΠΕΡΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

11. ΜΑΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

12. ΜΠΑΡΔΑΤΣΟΥ - ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗ ΝΙΚΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

13. ΜΠΟΜΠΟΛΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

14. ΜΠΟΥΝΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

15. ΠΕΝΤΑΡΑΚΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

16. ΡΩΜΑΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

17. ΤΣΑΜΑΝΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ

18. ΧΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ

19. ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ του ΙΩΣΗΦ

20. ΨΩΜΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Γ) Συνδυασμός με το όνομα: «Ανυπόταχτη Κρήτη»,

Με έμβλημα: Από πάνω «Ανυπόταχτη Κρήτη» με γραμματοσειρά (pfmanicattack). Στο πλάι δεξιά από την «Ανυπόταχτη Κρήτη» σημαία ασπρόμαυρη. Από κάτω η Κρήτη παραμορφωμένη και μέσα στην Κρήτη «ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ» με λευκά κεφαλαία γράμματα.

ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΩΜΑ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης

ΠΑΠΑΜΗΝΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Χανίων

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΧΑΝΙΩΝ

  1. ΒΑΓΙΩΝΑΚΗ ΜΕΡΟΠΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

2. ΒΑΡΟΥΞΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4. ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

5. ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

6. ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ

7. ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

8. ΚΑΤΣΑΝΕΒΑΚΗ ΖΑΜΠΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

9. ΚΑΨΑΛΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ τουΜΙΧΑΗΛ

10. ΛΕΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ τουΘΕΟΔΩΡΟΥ

11. ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ τουΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

12. ΛΙΟΝΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΜΙΧΑΗΛ

13. ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

14. ΠΙΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

15. ΠΡΕΚΑΤΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τουΑΝΤΩΝΙΟΥ

16 . ΤΣΙΚΝΙΑ ΜΥΡΤΩ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

17. ΧΑΤΖΗΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

18. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Δ) Συνδυασμός με το όνομα «Μια Κρήτη, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ – ΑΝΘΡΩΠΟΣ».

Το σήμα του συνδυασμού «Μια Κρήτη, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ – ΑΝΘΡΩΠΟΣ» είναι μια καλλιτεχνική απεικόνιση του πήλινου αγαλματιδίου του 1650 π.Χ. από θολωτό τάφο στο Καμηλάρι της Μεσαράς που βρίσκεται στο Αρχαιολογικό Μουσείο Ηρακλείου με τέσσερις ανθρώπινες φιγούρες που χορεύουν σε κύκλο πιασμένοι από τους ώμους. Από κάτω βρίσκονται οι λέξεις «Μια Κρήτη» με χειρόγραφους χαρακτήρες και πιο κάτω οι λέξεις «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ – ΑΝΘΡΩΠΟΣ» με τη γραμματοσειρά MyriadProBold.

ΑΝΗΨΗΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης

ΘΑΝΟΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Χανίων

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΧΑΝΙΩΝ

1. Αναστασιάδη ΑικατερίνΗ του Παναγιώτη

2. Ανηψητάκη Βασιλεία του Ανδρέου

3. Αρνέλλος Ιωάννης του Σωτηρίου

4. Δαμβόγλου Αικατερίνη του Κωνσταντίνου

5. Καλυβιανάκη - Σκαλιδάκη Αικατερίνη του Ιωάννου

6. Κανδύλας Σεραφείμ του Κωνσταντίνου

7. Κουτσούμπας Πέτρος του Νικολάου

8. Μαρκάκης Ευάγγελος του Στυλιανού

9. Παπαδάκη Αλεξάνδρα του Αριστείδη

10. Παπαδομανωλάκη Αννα-Αναστασία του Κωνσταντίνου

11. Παπαδοπεράκης Γεώργιος του Λεωνίδα

12. Ρουμελιώτου Κερασούλα του Αναστασίου

13. Σιγανού Χαρίκλεια του Εμμανουήλ

14. Τίλκα Μίρα του Αντων

Ε) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ με το όνομα ΚΡΗΤΗ ΠΡΩΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Έμβλημα συνδυασμού : αποτελείται από το περίγραμμα της Κρήτης, σχεδιασμένο με πορτοκαλί χρώμα, στην πάνω αριστερή πλευρά υπάρχει μια πινελιά από ανοιχτό πράσινο χρώμα και στην κάτω αριστερή πλευρά υπάρχει αντίστοιχη πινελιά γαλάζιου χρώματος. Ακριβώς κάτω από το σήμα υπάρχει το εξής κείμενο : «ΚΡΗΤΗ ΠΡΩΤΗ ΔΥΝΑΜΗ Με καθαρή ματιά συνεχίζουμε! Σταύρος Αρναουτάκης». Το «ΚΡΗΤΗ» βρίσκεται στην πρώτη γραμμή με κεφαλαία έντονα πράσινα γράμματα, στην ακριβώς από κάτω γραμμή βρίσκεται το «ΠΡΩΤΗ ΔΥΝΑΜΗ» με κεφαλαία κόκκινα γράμματα. Στην επόμενη γραμμή με ιδιαίτερη γραμματοσειρά τίθεται η πρόταση «Με καθαρή ματιά συνεχίζουμε!». Στην τελευταία γραμμή τίθεται με κεφαλαία κόκκινα γράμματα το ονοματεπώνυμο του υποψήφιου Περιφερειάρχη «ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗΣ».

ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΦΩΚΙΩΝΑ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης

ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Χανίων

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΧΑΝΙΩΝ

1. Βεστάκης Νικόλαος του Γεωργίου

2. Γιαννούλης Νικόλαος του Κωνσταντίνου

3. Καλλέργης Ιάκωβος του Σταματίου

4. Καλογερής Νικόλαος του Ιωάννη

5. Κόλλια Βασιλεία (Βίκυ) του Αναστασίου

6. Κουρουπάκης Αναστάσιος (Τάσος) του Περικλή

7. Κώτσογλου Κυριάκος του Γεωργίου

8. Λεβάκη Ολγα του Ιωάννη

9. Λιλικάκη- Κοτσάκη Αικατερίνη του Θεμιστοκλή

10. Μαζανάκης Οδυσσέας του Γεωργίου

11. Μιχελογιάννης Δημήτριος του Ιωσήφ

12. Μπασιάς Λουκάς του Κωνσταντίνου

13. Μπικάκη-Παπαδάκη Μαρία του Ελευθερίου

14. Παπαδογιαννάκη Κωστούλα (Κωνσταντίνα) του Γεωργίου

15. Πολιουδάκης Γεώργιος του Παύλου

16. Πρωτοπαπαδάκη-Μπελιβάνη Ζαχαρένια του Παύλου

17. Σημανδηράκης Παναγιώτης του Αντωνίου

18. Τζανακάκη-Μελισσάρη Μαρία του Μιχαήλ

19. Τζωρτζάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

20. Τραχαλάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου

ΣΤ) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ με την ονομασία «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ»

ΣΥΝΤΟΜΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΕΜΒΛΗΜΑΤΟΣ: Το κεφαλαίο γράμμα της ελληνικής αλφαβήτου «Ε», το οποίο βρίσκεται εντός δάφνινης στεφάνης.

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης

ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ,

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Χανίων

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΧΑΝΙΩΝ

1. ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

2. ΒΛΑΜΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΓΑΡΜΠΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

4. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

5. ΚΑΣΣΟΜΕΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

6. ΚΟΝΙΑΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

7. ΚΟΤΡΩΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

8. ΜΑΡΑΚΑ ΑΝΝΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

9. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΒΑΓΙΩ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

10. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

11. ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

12. ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

13. ΧΩΡΑΦΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ του ΙΩΑΝΝΗ

Ζ) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ με την ονομασία «ΚΡΗΤΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ»

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΜΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ : Είναι μία συμβολική έγχρωμη παράσταση που αφορά ομάδα τεσσάρων ατόμων, όσες οι εκλογικές περιφέρειες της Κρήτης, που ίσταται στο αριστερό πλάγιο μέρος της επωνυμίας του Συνδυασμού «ΚΡΗΤΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ» κάτω από την υπογραμμή της οποίας σημειώνεται «κανένας Κρητικός μόνος του». Το έγχρωμο της παράστασης αναλύεται στο πορτοκαλί του ήλιου, στο γαλάζιο του Ελληνικού ουρανού, στο λαδί των Κρητικών ελαιώνων και στο βαθύ μπλέ της Μεσογείου και αποτυπώνει την κοινή προσπάθεια όλων μας.

ΤΣΟΚΑΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης

Σταματάκης Εμμανουήλ του Αρτεμίου

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Χανίων

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΧΑΝΙΩΝ

1. Βιττωράκης Εμμανουήλ του Ευτυχίου

2. Δρακακάκης Ιωάννης του Κωνσταντίνου

3. Καλογρίδης Εμμανουήλ του Νικολάου

4. Κλεινάκη Γεωργία-Ραφαέλα του Ιωάννη

5. Κονταξάκης Γεώργιος του Γεωργίου

6. Κωνσταντουλάκης Σταμάτιος του Αντωνίου

7. Λαγουδάκης Μιχαήλ του Δημητρίου

8. Μανουσέλης Νικόλαος του Νικολάου

9. Μαρινάκης Εμμανουήλ του Στυλιανού

10. Μαρκογιαννάκης Αλέξανδρος του Εμμανουήλ

11. Μιχαλάκης Ιωάννης του Πολύδωρα

12. Ντιγριντάκη-Μανούσακα Ελευθερία (Ρία) του Εμμανουήλ

13. Πατεράκη Αναστασία (Νατάσα) του Νεκταρίου

14. Πατεράκης Νικόλαος του Βαρθολομαίου

15. Πυροβολάκης Ευτύχιος του Εμμανουήλ

16. Σημαντηράκης Μάρκος του Γεωργίου

17. Σπαντιδάκης Βλάσιος του Βλάσιου

18. Σταματάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ

19. Τσοντάκης Χρήστος του Ηλία

  1. Χιωτάκη Εμμανωλία (Εμμανουέλα) του Κωνσταντίνου

Η ψηφοφορία θα διενεργηθεί την 18η Μαΐου 2014 ημέρα Κυριακή και θα αρχίσει την 07:00 ώρα και θα λήξει την 19:00 ώρα στα κατωτέρω εκλογικά τμήματα που έχουν οριστεί με την υπ' αριθ. 55073/2-5-2014 απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη.

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΜΕΝΩΝ

Α/Α

ΕΚΛΟΓ.

ΤΜΗΜΑ

ΝΟΜΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ &

ΕΔΡΑ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

ΕΚΛΟΓΕΙΣ ΠΟΥ

ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ

1ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Καλυβών

Δημοτικό Σχολείο Καλυβών

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Καλυβών των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η και Θ(μέχρι και την εκλογέα ΘΕΡΜΙΩΤΟΥ ΕΛΕΝΗ)

2ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Καλυβών

Δημοτικό Σχολείο Καλυβών

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Καλυβών των οποίων το επώνυμο αρχίζει από το γράμμα Κ (από την εκλογέα ΚΑΒΡΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ) και Λ (μέχρι και την εκλογέα ΛΥΜΠΙΝΑΚΗ ΕΛΛΗ)

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Καλυβών Κοινοτικοί Εκλογείς

3ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Καλυβών

Δημοτικό Σχολείο Καλυβών

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Καλυβών των οποίων το επώνυμο αρχίζει από το γράμμα Μ (από την εκλογέα ΜΑΘΙΑΚΗ ΕΛΕΝΗ), Ν, Ξ, Ο, Π (μέχρι και την εκλογέα ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ)

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Καλυβών Ετεροδημότες Εκλογείς

4ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Καλυβών

Δημοτικό Σχολείο Καλυβών

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Καλυβών των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Π (από την εκλογέα ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΚΗ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ),Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ, και Ω.

5ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Αρμένων

Αίθουσα Πολλαπλών χρήσεων Αρμένων

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Αρμένων.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Αρμένων Ετεροδημότες Εκλογείς

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Αρμένων Κοινοτικοί Εκλογείς

6ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Καρών Αποκορώνου

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Καρών

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Καρών

7ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Μαχαιρών

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Μαχαιρών

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Μαχαιρών

β) Ο Κοινοτικός εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Μαχαιρών.

8ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Νέου Χωρίου Αποκορώνου

Δημοτικό Σχολείο Νέου Χωρίου

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Νέου Χωρίου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι, Κ και Λ (μέχρι και την εκλογέα ΛΥΡΑΤΖΑΚΗ ΕΛΕΝΗ).

β) Ο Ετεροδημότης εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Νέου Χωρίου.

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Νέου Χωρίου Κοινοτικοί Εκλογείς.

9ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Νέου Χωρίου Αποκορώνου

Δημοτικό Σχολείο Νέου Χωρίου

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Νέου Χωρίου Αποκορώνου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Μ, Ν, Ξ, Ο, Π, Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

10ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Ραμνής

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Ραμνής

α)Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Ραμνής.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Ραμνής Κοινοτικοί Εκλογείς.

11

Εκλογικού Διαμερίσματος Στύλου

Δημοτικό Σχολείο Στύλου

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Στύλου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι, Κ και Λ (μέχρι και τον εκλογέα ΛΥΓΙΔΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟ)

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Στύλου Ετεροδημότες Εκλογείς

12ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Στύλου

Δημοτικό Σχολείο Στύλου

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Στύλου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Μ, Ν, Ξ, Ο, Π, Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΣΗ ΓΩΝΙΑΣ

Α/Α

ΕΚΛΟΓ.

ΤΜΗΜΑ

ΝΟΜΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ &

ΕΔΡΑ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

ΕΚΛΟΓΕΙΣ ΠΟΥ

ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ

13ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Ασή Γωνιάς

Δημοτικό Σχολείο Ασή Γωνιάς

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Ασή Γωνιάς των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι και Κ (μέχρι και τον εκλογέα ΚΥΜΝΙΩΝΗ ΣΤΑΥΡΟ)

14ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Ασή Γωνιάς

Δημοτικό Σχολείο Ασή Γωνιάς

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Ασή Γωνιάς των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Λ, Μ, Ν, Ξ, Ο, Π, Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΒΑΜΟΥ

Α/Α

ΕΚΛΟΓ.

ΤΜΗΜΑ

ΝΟΜΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ &

ΕΔΡΑ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

ΕΚΛΟΓΕΙΣ ΠΟΥ

ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ

15ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Βάμου

Γυμνάσιο Βάμου

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Βάμου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι Κ, Λ και Μ (μέχρι και την εκλογέα ΜΠΡΟΥΣΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ).

16ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Βάμου

Γυμνάσιο Βάμου

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Βάμου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Μ (από την εκλογέα ΜΥΛΩΝΑ ΜΑΡΙΑ), Ν, Ξ, Ο, Π, Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Βάμου Ετεροδημότες Εκλογείς

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Βάμου Κοινοτικοί Εκλογείς.

δ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους εκλογείς :

- Του Αστυνομικού Τμήματος Βάμου

17ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Γαβαλοχωρίου

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Γαβαλοχωρίου

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού Διαμερίσματος Γαβαλοχωρίου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι, Κ, Λ, Μ, Ν, Ξ, Ο, Π (μέχρι και τον εκλογέα ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟ).

         

ΔΗΜΟΣ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΒΑΜΟΥ

 

Α/Α

ΕΚΛΟΓ.

ΤΜΗΜΑ

ΝΟΜΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ &

ΕΔΡΑ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

ΕΚΛΟΓΕΙΣ ΠΟΥ

ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ

18ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Γαβαλοχωρίου

Αίθουσα Πολιτιστικού Συλλόγου Γαβαλοχωρίου

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Γαβαλοχωρίου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Π (από την εκλογέα ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ), Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

β) Ο Ετεροδημότης εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Γαβαλοχωρίου.

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Γαβαλοχωρίου Κοινοτικοί Εκλογείς.

19ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Κάϊνας

Πρώην Δημοτικό Σχολείο Κάϊνας

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Κάϊνας

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Κάινας Κοινοτικοί Εκλογείς.

20ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Καλαμιτσίου Αλεξάνδρου

Πρώην Δημοτικό Σχολείο Καλαμιτσίου Αλεξάνδρου

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Καλαμιτσίου Αλεξάνδρου.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Καλαμιτσίου Αλεξάνδρου Κοινοτικοί Εκλογείς.

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΒΑΜΟΥ

 

Α/Α

ΕΚΛΟΓ.

ΤΜΗΜΑ

ΝΟΜΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ &

ΕΔΡΑ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

ΕΚΛΟΓΕΙΣ ΠΟΥ

ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ

21ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Κεφαλά

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Κεφαλά

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Κεφαλά των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι, Κ,Λ και Μ (μέχρι την εκλογέα ΜΠΟΛΑΡΗ ΑΝΤΩΝΙΑ).

22ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Κεφαλά

Αίθουσα Πολιτιστικού Συλλόγου Κεφαλά

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Κεφαλά των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Μ (από την εκλογέα ΜΠΟΤΩΝΑΚΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ), Ν, Ξ, Ο, Π, Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Κεφαλά Κοινοτικοί Εκλογείς.

23ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Κόκκινου Χωρίου

Πρώην Δημοτικό Σχολείο Κόκκινου Χωρίου

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Κόκκινου Χωρίου.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Κόκκινου Χωρίου Κοινοτικοί Εκλογείς.

24ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Ξηροστερνίου

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Ξηροστερνίου

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Ξηροστερνίου

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Ξηροστερνίου Κοινοτικοί Εκλογείς.

25ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Πλάκας

Πρώην Δημοτικό Σχολείο Πλάκας

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Πλάκας των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι Κ, Λ, Μ, Ν, Ξ, Ο, Π (μέχρι και τον εκλογέα ΠΑΤΡΕΛΑΚΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ).

26ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Πλάκας

Πρώην Δημοτικό Σχολείο Πλάκας

α)Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Πλάκας των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Π (από τον εκλογέα ΠΕΚΛΑΡΗ ΑΧΙΛΛΕΑ), Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

β) Ο Ετεροδημότης εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Πλάκας.

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Πλάκας Κοινοτικοί Εκλογείς.

δ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους εκλογείς :

- Του Κ.Α 12097

27ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Σελλίων

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Σελλίων

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Σελλίων.

β) Ο Ετεροδημότης εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Σελλίων.

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Σελλίων Κοινοτικοί Εκλογείς.

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥΠΟΛΕΩΣ

Α/Α

ΕΚΛΟΓ.

ΤΜΗΜΑ

ΝΟΜΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ &

ΕΔΡΑ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

ΕΚΛΟΓΕΙΣ ΠΟΥ

ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ

28ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Γεωργιουπόλεως

Δημοτικό Σχολείο Γεωργιουπόλεως

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Γεωργιουπόλεως των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι, Κ, Λ, και Μ (μέχρι και τον εκλογέα ΜΟΡΑΚΗ ΦΙΛΙΠΠΟ).

29ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Γεωργιουπόλεως

Δημοτικό Σχολείο Γεωργιουπόλεως

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Γεωργιουπόλεως των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Μ (από την εκλογέα ΜΟΥΝΤΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ), Ν, Ξ, Ο, Π, Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Γεωργιουπόλεως Κοινοτικοί Εκλογείς.

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους εκλογείς :

- Του Τμήματος Αστυνομικών Επιχειρήσεων Αποκορώνου.

30ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Καλαμίτσι Αμυγδάλι

Πρώην Δημοτικό Σχολείο Καλαμιτσίου Αμυγδάλι

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Καλαμιτσίου Αμυγδάλι

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Καλαμιτσίου Αμυγδάλι Κοινοτικοί Εκλογείς.

31ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Καστέλλου

Πρώην Δημοτικό Σχολείο Καστέλλου

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Καστέλλου

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Καστέλλου Κοινοτικοί Εκλογείς.

32ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Κουρνά

Δημοτικό Σχολείο Κουρνά

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Κουρνά των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι, Κ, Λ, Μ (μέχρι και τον εκλογέα ΜΟΥΡΤΖΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟ).

33ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Κουρνά

Δημοτικό Σχολείο Κουρνά

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Κουρνά των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Μ (από την εκλογέα ΜΠΕΡΙΚΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ), Ν, Ξ, Ο, Π, Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Κουρνά Ετεροδημότες Εκλογείς

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Κουρνά Κοινοτικοί Εκλογείς.

34ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Φυλακής

Πρώην Νηπιαγωγείο Δραμίων

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Φυλακής.

β) Ο Ετεροδημότης εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Φυλακής.

γ) Ο Κοινοτικός εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Φυλακής.

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙΔΑΣ

Α/Α

ΕΚΛΟΓ.

ΤΜΗΜΑ

ΝΟΜΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ &

ΕΔΡΑ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

ΕΚΛΟΓΕΙΣ ΠΟΥ

ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ

35ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Αλικάμπου

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Αλικάμπου

α)Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Αλικάμπου.

β) Ο Ετεροδημότης εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Αλικάμπου.

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Αλικάμπου Κοινοτικοί Εκλογείς.

36ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Βαφέ

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Βαφέ

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Βαφέ.

β) Ο Κοινοτικός εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Βαφέ.

37ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Βρυσών Αποκορώνου

Δημοτικό Σχολείο Βρυσών

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Βρυσών Αποκορώνου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι, Κ, Λ και Μ (μέχρι και την εκλογέα ΜΑΝΤΖΟΥΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ).

38ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Βρυσών Αποκορώνου

Δημοτικό Σχολείο Βρυσών

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Βρυσών Αποκορώνου των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Μ(από την εκλογέα ΜΑΡΑΚΙΔΗ ΜΑΡΙΑ), Ν, Ξ, Ο, Π, Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Βρυσών Ετεροδημότες Εκλογείς.

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Βρυσών Κοινοτικοί Εκλογείς.

39ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Εμπροσνέρου

Δημοτικό Σχολείο Εμπροσνέρου

α)Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Εμπροσνέρου.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Εμπροσνέρου Κοινοτικοί Εκλογείς.

40ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Μάζας

Παιδικός Σταθμός Μάζας

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Μάζας των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Α, Β, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η, Θ, Ι, Κ, Λ και Μ (μέχρι και τον εκλογέα ΜΑΥΡΙΓΙΑΝΝΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟ).

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Μάζας Κοινοτικοί Εκλογείς.

41ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Μάζας

Παιδικός Σταθμός Μάζας

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Μάζας των οποίων το επώνυμο αρχίζει από τα γράμματα Μ (από την εκλογέα ΜΕΛΑΜΠΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ), Ν, Ξ, Ο, Π, Ρ, Σ, Τ, Υ, Φ, Χ, Ψ και Ω.

42ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Νίππους

Πρώην Κοινοτικό Κατάστημα Νίππους

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Νίππους

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Νίππους Κοινοτικοί Εκλογείς.

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΦΡΕ

Α/Α

ΕΚΛΟΓ.

ΤΜΗΜΑ

ΝΟΜΟΥ

ΧΑΝΙΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ &

ΕΔΡΑ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

ΕΚΛΟΓΕΙΣ ΠΟΥ

ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ

43ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Μελιδονίου

Αίθουσα Πρώην Κοινοτικού Καταστήματος Μελιδονίου

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Μελιδονίου.

44ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Παϊδοχωρίου

Αίθουσα Πρώην Δημοτικού Σχολείου Παϊδοχωρίου

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Παϊδοχωρίου.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Παϊδοχωρίου Κοινοτικοί Εκλογείς.

45ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Πεμονίων

Πρώην Δημοτικό Σχολείο Πεμονίων

Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Πεμονίων.

46ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Τζιτζιφέ

Πρώην Δημοτικό Σχολείο Τζιτζιφέ

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Τζιτζιφέ

β) Ο Κοινοτικός εκλογέας ο γραμμένος στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Τζιτζιφέ.

47ο

Εκλογικού Διαμερίσματος Φρέ

Δημοτικό Σχολείο Φρέ

α) Οι εκλογείς γραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους του Εκλογικού Διαμερίσματος Φρέ.

β) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Φρε Ετεροδημότες Εκλογείς.

γ) Οι γραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του εκλογικού διαμερίσματος Φρε Κοινοτικοί Εκλογείς.

Οι Περιφερειακοί Σύμβουλοι της Εκλογικής περιφέρειας Χανίων ανέρχονται σε δεκατρίς (13).

Tο πρόγραμμα αυτό να τοιχοκολληθεί έξω από κάθε κατάστημα ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη του δήμου και των συνοικισμών αυτών.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΓρηγΟρης ΜαρκΑκης


Facebook twitter youtube